Spawanie i usługi ślusarskie Kościan

Usługi spawalnicze, spawanie KościanEko-Balinox na najwyższym poziomie!

Firma EKO-BALINOX oferuje spawanie jako najbardziej powszechny sposób na łączenie metali oraz usługi z zakresu:
– spawanie TIG, MIG, MAG,
– cięcie,
– gięcie,
– toczenie,
– frezowanie

Wykonujemy usługi ślusarskie, spawalnicze od ponad dekady dlatego posiadamy wiedzę, wykształcenie i doświadczenie w tym zakresie. Nasze usługi ślusarskie i spawalnicze cechuje profesjonalizm i znajomość technik spawalniczych co przekłada się na wysoką jakość naszych usług. Specjalizujemy się w spawaniu konstrukcji stalowych, aluminiowych, nierdzewnych i metali kolorowych. Nasz park maszynowy i warsztat pracy wyposażony jest w nowoczesne i zaawansowane technologiczne maszyny, dzięki którym realizujemy zamówienia na małe i duże konstrukcje stalowe. Nasze usługi ślusarskie oferujemy zarówno firmom, instytucjom jak i klientom indywidualnym z miast: Poznań, Leszno, Kościan i okolic. Wykwalifikowani pracownicy firmy Eko-Balinox gwarantują wysoką jakość, trwałość i estetykę wykonywanych – spawanych elementów.

Zastosowanie najnowszych technologii spawalniczych, pozwala naszej firmie na wykonywanie prac produkcyjnych i naprawczych w bardzo szerokim zakresie.

Spawamy w osłonach gazowych, metodami spawania: MIG, MAG, TIG

Zapraszamy do kontaktu >>


Napisz do nas
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych, więcej informacji w polityce prywatności
local_phone

601 353 369


spawanie Poznań, usługi ślusarskie Eko-Balinox

Połączenie spawane – rodzaj złącza powstającego w procesie fizycznym łączenia materiałów poprzez ich miejscowe stopienie i zestalenie. Stosowane np. do łączenia metali (głównie stali) i tworzyw sztucznych. Przy spawaniu zwykle dodaje się spoiwo spawalnicze, tj. stapiający się wraz z materiałem rodzimym materiał dodatkowy, wypełniający spoinę.

źródło: www.pl.wikipedia.org

MAG to metoda spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych

Metoda MAG (Metal Active Gas) to proces spawania lukowego elektroda topliwą w osłonie aktywnych chemicznie gazów lub mieszanek gazowych. Elektrodą topliwą jest drut pełny lub proszkowy, który pełni też rolę spoiwa. W procesach spawania metodą MAG jako gazy osłonowe stosuje się dwutlenek węgla lub mieszanki gazowe, w których skład wchodzą: argon, tlen, dwutlenek węgla oraz inne.
Metodę MAG stosujemy do spawania stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych.

MIG to kolejna metoda spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych

Metoda MIG (Metal Inert Gas) to proces spawania łukowego elektroda topliwą w postaci drutu pełnego w osłonie gazów obojętnych. Tak jak w metodzie MAG, drut pełni również role spoiwa (tzw. drut elektrodowy). W procesie spawania MIG EKO-BALINOX stosuje szlachetne gazy osłonowe, takie jak argon i hel, a także ich mieszanki.
Metoda MIG ma zastosowanie przy spawaniu metali nieżelaznych.

TIG to metoda spawania elektrodą nietopliwą w osłonie gazów obojętnych


Metoda TIG to proces spawania łukowego elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego. Gazy wykorzystywane do osłaniania obszaru spawania w metodzie TIG to: argon, hel lub ich mieszanina (podobnie jak w metodzie MIG).
Zastosowanie metody spawania TIG głównie wykorzystywane jest do łączenia stali niskostopowych i wysokostopowych oraz metali nieżelaznych (miedzi, aluminium, magnezu i ich stopów, a także niklu). Metoda TIG jest często mniej wydajna, ale daje za to wysoką jakość i precyzję połączenia, o którą zawsze dba nasza firma.

Scroll to Top